0

راهنما و قیمت خرید ۵۹ مدل تخت خواب یک نفره [سرویس خواب تک نفره] ۲۰۲۰

تخت خواب یک نفره
بازدید 4326

تخت خواب را می توان جزو آن چیز هایی دانست که نمی توان به سادگی از کنار آن رد شد . اما این در شرایطی امکان پذیر است که روی یک تخت خواب مناسب خوابیده باشید . اگر هنوز مجردید قطعا تخت خواب یک نفره بهترین انتخاب برای شماست البته به شرطی که بتوانید گزینه مناسب را خریداری نمایید . ما در این مقاله به شما آموزش می دهیم که چگونه بهترین و مناسب ترین انتخاب را در زمینه خرید تخت خواب یک نفره داشته باشید . ما تمام نکات و ابعاد آن را برایتان مدون می نماییم پس با ما همراه شوید .

انواع تخت خواب یک نفره عالی

انسان بطور متوسط یک سوم از زندگی اش را در خواب می گذراند و دو سوم دیگر هم تحت تاثیر همان یک سوم است. پس کیفیت  خواب می تواند در طول زندگی اثر گذار باشد . تخت خواب های یک نفره کاملاً برای ایجاد یک تجربه عالی از خواب طراحی شده اند . البته تنها زمانی چنین تجربه ای را خواهید داشت که بتوانید یک مدل مناسب را انتخاب نمایید. اولین چیزی که باید برای چنین انتخاب مناسبی در نظر بگیرید در واقع نوع تخت یک نفره شماست . تخت های یک نفره تنوع بسیار زیادی دارند. مازاد بر تخت خواب یک نفره عادی موارد دیگری مثل مدل های بادی ، طبقاتی ، فلزی ، کاناپه ای تاشو و یا متحرک در بازار موجود است . هر یک از این مدل ها ساختار ویژه خود را دارند که هدف نهایی آن کمک به کیفیت خواب شماست .

تخت خواب های طبقاتی

این قبیل از تخت ها عموماً دو یا سه تخت را در خود دارند که هر کدام از آن ها یک تخت یک نفره به حساب می آید . این مدل از تخت ها برای خانه هایی مناسب است که فضای کوچک و تعداد فرزندان یا اعضای زیادی دارند چرا که این مدل کمک می کند تا در یک فضای کوچک چند تخت را قرار دهید .

 

تخت خواب های کاناپه ای

این دسته از تخت خواب ها در واقع در شکل یک کاناپه دیده می شوند و می توان آن ها را در حال و یا اتاق هم قرار داد . این دسته از تخت های یک نفره در واقع دو کاربرده هستند و می توان آنها را جمع کرده و بصورت یک کاناپه هم استفاده نمود . در کنار این موارد شما می توانید از این تخت ها به عنوان یک مبل  برای نشستن مهمان ها و یا تماشای تلویزیون هم استفاده نمایید .

 

 

 

 

تخت خواب های تاشو

این دسته از تخت ها نیز دقیقا برای رفع مشکل کم جایی در خانه های امروزی ابداع شده اند . شما می توانید این تخت خواب ها را بعد از خواب جمع کرده تا از فضای اتاق خود استفاده ای بهینه تر داشته باشید . لازم به ذکر است که این تخت خواب ها می بایست صرفا در اتاق خواب نصب شوند و نمی توان همانند تحت خواب های کاناپه ای آن ها در مکان های دیگر هم قرار داد .

 

 

 

تخت خواب های بادی

این دسته از تخت خواب ها را می توان جزو راحت ترین تخت خواب ها دانست که عموماً به عنوان تخت خواب های طبی نیز شناخته می شوند . فضای یین این تخت خواب ها به وسیله هوا پر می شود و به همین جهت است که بسیار نرم و راحت می باشند . از طرفی دیگر می توان بعد از استفاده آن ها را جمع نمود و در کمد قرار داد . این مورد باعث شده تا این تخت خواب ها برای مسافرت هم مورد استفاده قرار بگیرند .

 

 

 

نکات مهم در حین خرید تخت خواب یک نفره

بعد از اینکه با انواع تخت ها آشنا شدید حال می بایست در بین آن ها نمونه مورد نظر خود را انتخاب کنید . در این بین شما باید نکاتی را در نظر داشته باشید که می تواند به انتخاب دقیق تر توسط شما کمک کند . یکی از این موارد که باید دقت بسیار زیادی بدان داشته باشید در واقع متریال تخت خواب است . تخت خواب یک نفره عموما از متریال هایی همچون چوب و ام دی اف و یا فلز هایی همچون آهن ساخته می شود . انتخاب این موضوع به بودجه شما بستگی دارد اما باید در نظر داشته باشید که مدل های چوبی و فلزی ، ممکن است در صورت تحمل وزن های بالا ایجاد صدا نمایند و مزاحم خواب شما شوند . به همین جهت است که عموماً مدل های ام دی اف انتخاب می شود .

نکته: چنانچه تخت و خواب شما مدل چوبی و یا ام دی اف است نباید فضای زیرین آن به هیچ عنوان مرطوب باشد اما اگر فضا نم دار  بود می توانید عایق کننده های مختلفی را بر روی سطح آن قرار دهید .

فاکتور دیگری که باید به آن توجه داشته باشید ارتفاع پایه تخت خواب از سطح زمین است . بهترین میزان برای این ارتفاع ۳۵ الی ۴۰ سانتی متر می باشد . از طرفی دیگر باید به عرض تخت خواب هم دقت نمایید .  عرض یک تخت خواب استاندارد می بایست بین ۹۰ تا ۱۱۰ سانتی متر باشد و بدین صورت شما می توانید با آزادی کامل بر روی آن بخوابید .

نکته : بسیاری از تخت خواب های چوبی برای زیبایی بیشتر به روغن جلا آغشته شده اند . این روغن عموماً بوی بسیار بدی دارد و تا مدت ها بر طرف نمی شود لذا هنگام خرید تخت خواب یک نفره مناسب اطمینان حاصل نمایید که این بو بر طرف شده باشد.

 

بهترین مدل های تخت خواب یک نفره موجود در بازار ایران

ما برای سهولت در انتخاب شما سعی نموده ایم تا تمام تخت های یک نفره موجود در بازار ایران را برای شما عزیزان گردی آوری کرده و فاکتور ها و نکات فوق را برای آنان ذکر نماییم ، لذا برای یک انتخاب ساده تر می توانید تنها نمونه های زیر را بررسی کرده و اقدام به انتخاب مدل مناسب نمایید .

 

 • نحوه نمایش محصول ها
کفی تختخواب کد KF01 سایز 75x190 سانتیمتر
کفی تختخواب کد KF01 سایز 75x190 سانتیمتر
465,000 425,000 تومان
 • سایز فریم تخت: استاندارد
 • جنس فریم: فلز
 • تشک: ندارد
 • جنس پایه: فلز
 • قابلیت تنظیم ارتفاع پایه ها: ندارد
توضیحات بیشتر و خرید
کفی تختخواب دو نفره کد KF21 سایز 150x190 سانتیمتر
کفی تختخواب دو نفره کد KF21 سایز 150x190 سانتیمتر
800,000 تومان
 • سایز فریم تخت: استاندارد
 • جنس فریم: فلز
 • تشک: ندارد
 • جنس پایه: فلز
 • قابلیت تنظیم ارتفاع پایه ها: ندارد
توضیحات بیشتر و خرید
تخت خواب دونفره کد V95
تخت خواب دونفره کد V95
1,500,000 تومان
 • جنس فریم: فلز
 • تشک: ندارد
 • جنس پایه: فلز
 • قابلیت تنظیم ارتفاع پایه ها: دارد
توضیحات بیشتر و خرید
تخت خواب دو طبقه کد SP31 سایز 90x200 سانتیمتر
تخت خواب دو طبقه کد SP31 سایز 90x200 سانتیمتر
3,050,000 تومان
 • سایز فریم تخت: استاندارد
 • جنس فریم: فلز
 • تشک: ندارد
 • جنس پایه: فلز
 • قابلیت تنظیم ارتفاع پایه ها: ندارد
توضیحات بیشتر و خرید

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر بخوانید