راهنمای خرید و قیمت 43 کولر آبی پرفروش دیجی کالا(برفاب پرتابل سلولزی) | آیتم ایکس

راهنمای خرید و قیمت 43 کولر آبی پرفروش دیجی کالا(برفاب پرتابل سلولزی)

 • 2 شهریور 1399
 • 0 نظر
 • آیتم ایکس

با شروع فصل گرما بیش از پیش نیاز به وسایل سرمایشی حس می‌شود. ازمهم ترین و پرکاربردترین تجهیزات سرمایشی کولرهای آبی هستند. امروزه حدود 70 درصد مردم در کشور ما ازکولرهای آبی برای خنک کردن محیط استفاده می‌کنند. اگر در شهری زندگی می‌کنید که آب وهوای گرم و خشکی دارد، بهترین انتخاب برای شما کولرهای آبی هستند.

کولرهای آبی از نظر اقتصادی نسبت به سایر مدل‌های و نمونه‌های موجود در بازار به صرفه ترند. البته دقت کنید برای این که بتوانید در این زمینه خرید بهتری داشته باشید، لازم است درابتدا اطلاعات لازم دراین زمینه را کسب کنید.  درادامه این مطلب راهنمای جامعی را برای خرید کولرآبی گردهم آورده‌ایم. مطالعه این مطلب برای خرید کولر به شما کمک کننده خواهدبود. باما همراه باشید.

 

 

انواع کولرآبی

برای این که بتوانید خرید خوبی را دراین زمینه داشته باشید، لازم است ابتدا انواع کولرهای آبی را بشناسید. درادامه به بررسی انواع آن می‌پردازیم.

 

کولر آبی پوشالی

کولرآبی پوشالی

کولرآبی پوشالی یکی از انواع کولرهای آبی موجود در بازار است. این نوع کولر دارای نوعی پمپ است که آب را به سمت پوشال‌ها روانه می‌کند و درنهایت نیز هوای روی پوشال به کمک کانال کولر خارج می‌شود. با کمک این روش سرمایشی لذت بخش محیط خانه را فرامی‌گیرد.

این نوع کولر هزینه‌های بسیارکمی را برای تعمیر نیاز دارد و علاوه براین گازهای گلخانه ای تولید نمی‌کند. اگر بودجه کمی را برای خرید کولر درنظرگرفته‌اید، بهترین انتخاب برای شما کولرآبی پوشالی خواهدبود.

 

 

کولر سلولزی تبخیری انرژی مدل اقتصادی EC0700e

کولرآبی سلولزی

این نوع کولرآبی نمونه به روزشده کولرآبی پوشالی است. تنها تفاوت این دونوع کولر در نوع پوشال استفاده شده در آن است. دقت داشته باشید در کولرهای آبی سلولزی به جای پوشال از نوعی پد استفاده می‌شود. این نوع کولرها به دلیل ضخامت بسیارکم پدهای موجود در آن می‌توانند جریان هوا را سریعتر در خانه منتشرکنند.

این نوع کولرها مناسب افرادی است که به بیماری‌های تنفسی مبتلا هستند، زیرا مانع ورود گرد وغبار به محیط می‌شود. درصد خنک‌کنندگی بالای این محصول سبب شده‌است تا افراد بسیارزیادی از آن استقبال کنند.

دقت کنید درست است که قیمت این نوع کولرها نسبت به کولرهای آبی پوشالی بیشتر است و اما لازم نیست هرسال برای سرویس کردن آن اقدام کنید. پدهای موجود در این نوع کولرها  هرپنج سال یکبار نیاز به تعویض دارند.

 

 

کولر آبی پرتابل ریتون مدل PC-2500

کولرآبی پرتابل

این نوع کولرهای برای محیط های کوچک طراحی شده‌اند و مانند نمونه‌های قبلی نیاز به کانال کشی ندارند. این نوع کولرها انواع مختلفی دارند که ازجمله آن‌ها می‌توان به کولرهای رومیزی پایه دار، کولرهای بدون پایه و… اشاره کرد. ازجمله مزایای این نوع کولرها این است که به راحتی می‌توانید آن را جابه جا کنید و نیاز به فضای بسیارکمی برای آن دارید.

 

 

راهنمای خرید کولرآبی

بایک مراجعه به بازار متوجه می‌شوید، برندهای بسیارزیادی در زمینه تولید و عرضه کولرهای آبی فعالیت دارند. برای این که بتوانید خرید خوبی را دراین زمینه داشته باشید باید نکات بسیارزیادی را هنگام خرید مدنظر قراردهید. برخی از این نکات را درادامه بررسی می‌کنیم.

 

انتخاب بهترین برند کولر آبی

انتخاب بهترین برند

همانطور که گفتیم برندهای بسیارزیادی در زمینه تولیدو عرضه کولرهای آبی فعالیت دارند. بهتراست قبل از خرید درباره انواع این برندها به خوبی تحقیق کنید. از بهترین برندهای ایرانی که در زمینه تولید کولرهای آبی فعالیت دارند، می‌توان به انرژی ، توان ، برفاب ، آزمایش ، آبسال و ارج ، اشاره کرد. این برندها همزمان با تکنولوژی‌های روزدنیا فعالیت دارند، به همین دلیل نیز جز برندهای مطرح قرارگرفته‌اند.

 

 

ابعاد کولر

دقت کنید برای انتخاب ابعاد کولر ابتدا باید ابعاد فضایی که می‌خواهید از آن استفاده کنید را درنظربگیرید. برای مثال اگر می‌خواهید تنها فبرای خنک کردن یک اتاق از این محصول استفاده کنید، لازم است ابعاد کوچکتر این محصول را خریداری کنید.کولرهای تولیدشده ایرانی در

در دوابعاد (500 تا600 میلی متر) و (870 تا 1000 میلی متر)  تولید می‌شوند، که می‌توانید براساس فضای خود هریک از آن‌ها را خریداری کنید.

 

 

جنس کولرآبی

امروزه بیشتر کولرهای آبی از جنس ورقه های گالوانیزه ساخته می‌شوند، گاوانیزه ترکیب آهن با روکش روی است.  کولرهای ساخته شده به کمک این ورقه ها طول عمر بیشتری دارند و به مرورزمان دچار زنگ زدگی نمی‌شوند.

 

میزان برق مصرفی و رده انرژی کولر آبی

مصرف برق

لازم است هنگام خرید کولرآبی به برچسب انرژی روی آن نیز توجه داشته باشید.دقت کنید در فصل تابستان شما نیازدارید، تا مدت زمان زیاد را از این محصول استفاده کنید. حال درصورتی که رده انرژی کولر بالاتر باشد، مصرف انرژی نیز بالاتر خواهدرفت.

پس بهتراست هنگام خرید کولرآبی توجه کنید، حتما مصرف انرژی آن روی رده A باشد.

 

انتخاب پمپ مناسب

از مهم‌ترین بخش‌های کولرهای آبی، پمپ آن  است. هنگام خرید کولرآبی حتما به نوع پمپ به کاررفته در آن توجه کنید. بهترین پمپ برای کولرهای آبی پمپ‌هایی با موتورالکتریکی دوبالشتکی هستند. موتورهای الکتریکی نیروی محرکه مربوط به دستگاه را به صورت جداگانه تامین می‌کند و علاوه براین موضوع سرعت پمپ آب نیز بیشتر از قبل خواهدبود.

 

دهانه خروجی کولر آبی

بررسی دهانه خروج هوا

دهانه خروجی هوا در کولرها به دو نوع متفاوت دریچه از بالا و دریچه از بغل تقسیم می‌شوند. آن دسته از کولرهایی که دارای دریچه‌هایی از بالا هستند را با نام کولرهای بالکنی می‌شناسند. اگر شما فضای کمی را برای اختصاص به این محصول دارید، بهترین انتخاب برای شما کولرهای بالکنی هستند.

 

توان کولرآبی

کولرهای آبی موجود در بازار در توان‌های متفاوتی عرضه می‌شوند  2500 ، 3500  ، 5000تا 6000 و 13000 وات . برای این که بتوانید یک کولرآبی با توان مناسب را خریداری کنید باید شرایط متعددی هم چون فضا،میزان طبقات، روبه آفتاب بودن فضا، ضخامت دیواره‌ها و… را درنظربگیرید. دقت کنید اگر یک کولرآبی با توان بالا را خریداری کنید، مسلما باید هزینه‌های بیشتری را برای مصرف انرژی آن پرداخت کنید.

 

 

کنترل دما

بهتراست کولرآبی را خریداری کنید که بتواند دمای محیط را کنترل کند. این ویژگی سبب می‌شود تا کولرآبی به صورت مداوم کارنکند بدین ترتیب می‌توانید در مصرف انرژی صرفه جویی کنید.

 

 

بررسی دهانه کولر

هرچه دهانه کولر بزرگتر باشد، می‌تواند هوای بیشتری را در داخل کولر به جریان بیندازد. پس هنگام خرید کولرآبی به نوع دهانه آن نیز توجه داشته باشید.

 

فیلم و ویدیو روش و نحوه تعویض پوشال کولر های آبی

 

 

 

فیلم و ویدیو روش و نحوه تعویض تسمه  کولر های آبی

 

 

دراین مطلب به بررسی تمامی نکاتی پرداختیم که می‌توانید با کمک آن‌ها انتخاب درستی را درزمینه خرید کولرآبی داشته باشید. اگر می‌خواهید از دررفتن آب درهنگام استفاده از کولر جلوگیری کنید، بهتراست بعدازخرید کولر به فکر یک سایبان مناسب برای آن باشید. بدین ترتیب می‌توانید از تبخیر بی رویه آب جلوگیری کرده و درنهایت نیز هزینه‌های کمتری را پرداخت کنید.

لیست محصولات منتخب
راهنمای خرید و قیمت 43 کولر آبی پرفروش دیجی کالا(برفاب پرتابل سلولزی)

کولر آبی آبسال مدل AC26

نقاط قوت

 • پوشالش باعث می شه بوی مطبوعی داشته باشه که خیلی شبیه کولر آبی های معمولیه
 • راحت جا به جا می شه
 • جهت باد دادنش تنظیم می شه
 • هم پنکه هست هم کولر
 • برای کسانی که کولر آبی بزرگ نمیتونن داشته باشن از پنکه خیلی بهتره
 • جای خشک و کوچیک رو خوب خنک می کند

نقاط ضعف

 • موقع جا به جایی آب از پشتش می ریزه
 • صدا رو دور تند خیلی بلنده
 • پایه خیلی شله
راهنمای خرید و قیمت 43 کولر آبی پرفروش دیجی کالا(برفاب پرتابل سلولزی)

کولر آبی پرتابل ریتون مدل PC-2500

در‌کل کولر پرتابل خوبیه
بعضی ها نوشتن هوا دم میکنه یا صدای آب میده
نباید از کولر آبی انتظار کولر گازی داشته باشید
صدای آب خیلی کم داره به نظرم اصلا مهم‌نیست
برای دم‌ نکردن هوا هم طبیعتا باید پنجره ای چیزی باز باشه که جریان هوا وجود داشته باشه

نقاط قوت

 • به خاطر طراحی پایه هاشه پایداری خوبی داره
 • جنسش پلاستیک سبکه و زنگ نمیزنه
راهنمای خرید و قیمت 43 کولر آبی پرفروش دیجی کالا(برفاب پرتابل سلولزی)

کولر سلولزی تبخیری انرژی مدل اقتصادی EC0700e

با توجه به موارد مثبت و منفی در مجموع به نظر من در حال حاضر برای کسانی که سرمادهی براشون در درجه اول مهمه ارزش خرید داره.

نقاط قوت

 • سرمادهی بیشتر از کولر آبی
 • مصرف کمتر نسبت به کولر آبی
 • عدم نیاز به تعویض هر ساله پد سلولزی

نقاط ضعف

 • قیمت بالای پد سلولزی
راهنمای خرید و قیمت 43 کولر آبی پرفروش دیجی کالا(برفاب پرتابل سلولزی)

الکترو موتور کولر آبی موتوژن تبریز مدل 1.2

سلام انضباط و دقت و تعهدو قیمت نسبتا مناسب دیجی کالا که موجب صرفه جویی در وقت و رفت وامد واطمینان مشتری است عالیترین گزینه خرید میباشد

نقاط قوت

 • مدیریت و نظم عالی
 • نظم و انضباط
مناسب برای کولر های 3500/5500 همچنین میزان مصرف الکتروموتور کولرهای آبی یکی از بزرگترین دغدغه های خیلی از افراد می باشد،که قلب تپنده این الکتروموتور میزان مصرف را کاهش داده با خیالی آسوده خود را در رده (c) در برچسب مصرف انرژی قرار داده است.
راهنمای خرید و قیمت 43 کولر آبی پرفروش دیجی کالا(برفاب پرتابل سلولزی)

کولر آبی آبسال مدل AC31D

این کولر برای فضاهای کوچک فوق‌العاده است فوق‌العاده خنک میکنه. به لحاظ ایمنی به خاطر کلید RCCB مناسبه و طراحی محصول بهتر از نمونه‌های مشابه برندهای دیگه است. لز طرفی سرویس کولرهای کوچک خیلی راحت‌تره. البته نکته‌ای که لازم میدونم بگم اینه که سرویسکار آبسال که دقیقا در محدوده ماست برای نصب و گارانتی ۷۵ هزارتومن درخواست کرد که من ترجیح دادم اصلا نیاد! و خودم راه‌اندازی کردم چون وقتی نصبش انقدر گرونه وای به روزی که بخوان قطعه تعویض کنن!

نقاط قوت

 • قابلیت استفاده از شناور و شلنگ آب
 • فوق‌العاده کم صدا
 • دریچه خروجی قابل تنظیم
 • قابلیت جابجایی آسان

نقاط ضعف

 • نامناسب برای فضاهای بیش از ۳۰ متر
راهنمای خرید و قیمت 43 کولر آبی پرفروش دیجی کالا(برفاب پرتابل سلولزی)

کولر آبی آزمایش مدل AZ-5500

بیش از ۲۰ نفر از خریداران این محصول را پیشنهاد داده‌اند
راهنمای خرید و قیمت 43 کولر آبی پرفروش دیجی کالا(برفاب پرتابل سلولزی)

کولر آبی آبسال مدل AC70

بیش از ۴۰ نفر از خریداران این محصول را پیشنهاد داده‌اند

نقاط قوت

 • قیمت مناسب
 • ارسال راحت
 • گارانتی
 • مطمئن بودن از اصالت
راهنمای خرید و قیمت 43 کولر آبی پرفروش دیجی کالا(برفاب پرتابل سلولزی)

کولر آبی مایدیا مدل AC120-16AR

بسیار عالی کار کرد و در اوج گرما نشون داد که میتونه دمای اتاق رو 10 درجه کم کنه. یه حال و پذیرایی 40 متری را خیلی خوب خنک کرد. هوا شرجی هم اصلا نشد.

 • سایر مشخصات
  مجهز به ریموت کنترل
 • چندمنظوره (فن، مرطوب‌کننده)
 • محفظه‌ی یخ
 • تنظیم نوع وزش باد (نرمال، طبیعی، بی‌صدا)
 • تایمر هفت ساعته
راهنمای خرید و قیمت 43 کولر آبی پرفروش دیجی کالا(برفاب پرتابل سلولزی)

کولر آبی جنرال مدل RS28001

 • حجم کولر
  2800
 • میزان ورودی آب
  1/4 اینچ
 • ولتاژ ورودی برق
  220
 • بیشینه قدرت باد دهی
  1000 متر مکعب در ساعت

کولر خوبیه به نسبت قیمتش اگه کامل پر از آب کنید کولرو 6 ساعت نیازی به آب مجدد نداره تو بقیه کامنتا خوندم گفته بودن بدنه ی کولر بی کیفیته، من میخوام بدونم مگه دارین کیسه بوکس میگیرین که باید مقاوم باشه؟ بدنه ی کولر خیلیم خوبه فقط حواستون باشه پیچای پوشال رو تنظیم کنید که به تمام قسمتاش آب برسه

راهنمای خرید و قیمت 43 کولر آبی پرفروش دیجی کالا(برفاب پرتابل سلولزی)

کولر آبی جنرال پویا مدل GP-550

 • حجم کولر
  5500
 • میزان ورودی آب
  1/4 اینچ
 • ولتاژ ورودی برق
  220 ولت
 • دهانه خروجی باد
  490 × 490
 • بیشینه قدرت باد دهی
  6500 متر مکعب در ساعت
 • قدرت پمپ
  1/60 HP
 • قدرت موتور
  1/2 اسب بخار

 

راضیم.من برای طبقه اول نصب کردم کولرم بالای پشت بام یه ساختمون ۴طبقه اس و۸۰ متر فضا …. راضیم خنک میکنه

راهنمای خرید و قیمت 43 کولر آبی پرفروش دیجی کالا(برفاب پرتابل سلولزی)

کولر آبی جنرال مدل RS28002

بیش از ۲۰ نفر از خریداران این محصول را پیشنهاد داده‌اند
راهنمای خرید و قیمت 43 کولر آبی پرفروش دیجی کالا(برفاب پرتابل سلولزی)

کولر آبی آبسال مدل AC55

بیش از ۲۰ نفر از خریداران این محصول را پیشنهاد داده‌اند
راهنمای خرید و قیمت 43 کولر آبی پرفروش دیجی کالا(برفاب پرتابل سلولزی)

کولر آبی جنرال پویا مدل GP-350

بیش از ۱۰ نفر از خریداران این محصول را پیشنهاد داده‌اند
به نظر شما این پست خوب بود؟ اگر پسندیدید حتما امتیاز دهید!
نوشته های مرتبط

میز تحریر کم جا در 27 مدل زیبا و شیک [ ارزان قیمت ] مناسب اتاق خواب

    میز تحریر جزو اون دسته از وسایلیه که دیگه بخشی از خونه های امروزی شده . اهمیت این […]

قیمت خرید 55 مدل میز مدیریت [ میز اداری مدرن ] شیک و مدرن سال ۹۹

میز مدیریت جزو اون دسته از کالا های خاصه که می تونه تاثیر زیادی توی نتیجه نهایی کار شما بذاره […]

راهنمای خرید و معرفی 30 مدل مانتو شیک و جذاب با کیفیت |جدید و ارازن قیمت

مانتو از جمله پوشش اضطراری برای بانوان اهل ایران است که امروزه در اشکال و اقسام گونه ها و طرح ها بوسیله ایجاد کنندگان مطرح داخلی و فرنگی ایجاد و آن‌گاه به بازار عرضه می شود . خرید مانتو به […]

راهنمای خرید و قیمت 19 مدل گن لاغری زنانه جدید و با کیفیت | 2020

وجود چربی‌های مازاد در نواحی متعدد بدن مخصوصا نواحی شکم و پهلوها , سبب ساز کلافگی و عدم خود‌با‌وری و چه بسا گهگاه نیز آزار دهنده می شود . بانوان اهل ایران مدام دوست دارند در جمع‌های متفاوت , استایل و قیافه‌ای شیک , رسمی و گوناگون داشته باشند و […]

40 مدل چمدان کودک با کیفیت بالا و قیمت عالی + خرید

کلمه چمدان در واقع واژه ای روسی است که متساوی پارسی آن جامه دان است . چمدان کیف بزرگ دسته داری است  که جامه و بقیه وسایل موردنیاز فرد در آن قرار میگیرد . از این وسیله , نیز برای نقل وانتقال و نیز برای محافظت وسایل فردی استعمال می شود . غالبا فرآورده چمدان ها از […]

قیمت و خرید ۲5 مدل ساندویچ ساز و اسنک ساز برتر | ارزان و حرفه ای

ساندویچ ساز ابزار و وسیله‌ای کوچک خانگی است که با اعتنا به زندگی‌های مدرن , فراوان کاربردی و پر مصرف است , این وسیله به […]

قیمت و خرید 26 مدل توستر نان حرفه ای ( بوش، فلر، مولینکس ) خرید ارزان اینترنتی

امروزه تمامی ی وسایل های واجب برای آشپزی ابداع و ایجاد شده است به همین علت فعالیت بخش اعظم خانم ها سهل شده‌است و می توانند در کمترین زمان چه بسا درصورتی که شناخت بیشتری با خوراک درست کردن نداشته باشند غذا درست کنند . چنانچه تمامی ی وسایل های ضروری برای درست […]

قیمت و خرید 42 مدل کتری برقی [ اصل و ارازن ] در بازار تهران و خرید اینترنتی

قیمت و خرید 42 مدل کتری برقی [ اصل و ارازن ] در بازار تهران و خرید اینترنتی 19 مهر […]

جدیدترین کالاها
 • توستر هاردستون مدل TOP7610

  توستر هاردستون مدل TOP7610

  نمایش ویژگیها
 • توستر بوش مدل TAT6A111

  توستر بوش مدل TAT6A111

  نمایش ویژگیها
 • توستر ساوان مدل N-To 396

  توستر ساوان مدل N-To 396

  نمایش ویژگیها
 • اسپرسوساز نوا مدل NOVA 140

  اسپرسوساز نوا مدل NOVA 140

  نمایش ویژگیها
 • جارو شارژی بلک اند دکر مدل DVJ320J

  جارو شارژی بلک اند دکر مدل DVJ320J

  نمایش ویژگیها
 • اسپرسوساز نوا مدل 149 NOVA

  اسپرسوساز نوا مدل 149 NOVA

  نمایش ویژگیها
 • جارو شارژی بلک اند دکر مدل PV1420

  جارو شارژی بلک اند دکر مدل PV1420

  نمایش ویژگیها
 • جارو شارژی بوش مدل BBHMOVE5N

  جارو شارژی بوش مدل BBHMOVE5N

  نمایش ویژگیها
 • اسپرسوساز دلونگی مدل EC850M

  اسپرسوساز دلونگی مدل EC850M

 • چای ساز بوش مدل TTA2201

  چای ساز بوش مدل TTA2201

  نمایش ویژگیها
 • چای ساز بوش مدل TTA2010

  چای ساز بوش مدل TTA2010

  نمایش ویژگیها
 • چای ساز فلر مدل TS 070

  چای ساز فلر مدل TS 070

  نمایش ویژگیها
دیدگاه های مطلب
0 دیدگاه برای این نوشته
ارسال یک دیدگاه