0

راهنمای خرید و قیمت ۴۱ مدل اجاق گاز صفحه ای و رومیزی | زیبا و شیک ۲۰۲۱

اجاق گار رمیزی و صفحه ای
بازدید 3834

 

 

آشپزخانه فارغ از اجاق‌گاز معنی و مفهومی ندارد . اجاق‌گاز مهمترین وسیله در آشپزخانه به شمار می‌آید و بایستی بیش تر از سایر وسایل در گزینش آن توجه داشته باشید تا مطابق وضعیت آشپزخانه مناسب ترین را تعیین نمایید . اجاق یکی‌از وسایل اضطراری در منزل است که امروزه با ترقی تکنولوژی با نمونه های امروزی آن مواجه می شویم .
با ترقی تکنولوژی و تغییراتی که در وسایل معاش امروز نسبت به قبل به‌وجود آمده است شاهد گونه های متفاوتی از اشکال اثاثیه خانگی هستیم . اجاق نیز یکی‌از این اثاثیه لازم است که در دنیای امروز با نمونه های امروزی آن مواجه می شویم .

اجاق گار رمیزی و صفحه ای

 

 

از انجام فعالیت های بی آلایش ای مثل طبخ چای تا پختن غذاهایی مثل مرغ , قرمه سبزی و استیک , اجاق‌گاز یکی مهمترین وسایل چینش آشپزخانه می‌باشد . در بیش تر منزل ها غالبا اجاق مبله یا این که ایستاده موجود هست . این دسته گاز ها به طور معمول دارنده گاز و فر به طور هم‌زمان هستند و برای پخت و پز با‌گاز به عمل میروند و در صورت نیاز می توان از فر آن هم استعمال نمود . به همین خاطر این مدل گازها بین مردم زیاد دوست داستنی می‌باشند . ولی در شرایطی که شما فضای کوچکی برای آشپزخانه در دسترس داشته باشید یا این‌که به فر نیازی نداشته باشید , چه کار می کنید؟ برای این مراد در بازار گازهای رومیزی و گاز های صفحه ای وجود دارا هستند که به ما اجازه میدهند که از فضای آشپزخانه خویش بصورت باصرفه تری استفاده نمائیم .

گازهای رومیزی یا این که صفحه‌ای , تحولی بزرگ در امکانات آشپزخانه میباشند . این گازها نیز از حیث ظاهری و هم از نگاه تکنولوژی , فراوان موفق‌تر از مدل‌های دیرین کار کرده‌اند . به جهت تنوع بسیار گاز رومیزی در بازار ضروری است قبل از خرید اطلاعات کافی در مورد برندها , توان حرارتی و کیفیت گاز رومیزی داشته باشید . در‌این مقاله با راهنمای صفر تا صد خرید گاز رومیزی همراه آیتم ایکس باشید .

 

اجاق گاز صفحه ای

 

 

چرا گاز رومیزی شایسته ترین گزینش است؟

گاز رومیزی او‌لین انتخاب برای بخش اعظمی از افراد است . در شرایطی که شما نیز می خواهید راجع به گزینش نوع گاز برای منزلتان مطمئن گردید خوبتر است مزیت‌های ذیل را با هم آنالیز کنیم :

  • گاز صفحه‌ای شایسته ترین مورد برای واحدهای آپارتمانی و آشپزخانه‌های کوچک است . این گازهای توسعه یافته نسبت به مدل‌های سابق حجم کمتری را اشغال مینمایند و حمل‌ونقل فراوان ساده‌ای دارا‌هستند . به علاوه از بخش زیرین گاز می‌توان برای نصب کابینت و کشو بهره برد .
  • انتخابی امن‌تر می‌باشند , مخصوصاً در‌حالتی که در منزل بچه خرسال داشته باشید . با تکنولوژی به فعالیت رفته در گاز صفحه ای , خطر آتش سوزی به شدت کاهش مییابد .
  • توان حرارتی بالایی دارا‌هستند و گزینش بخش اعظمی از سرآشپزهای حرفه‌ای میباشد . با فناوری نوین , طعام در گازهای صفحه‌ای زیاد سریع‌تر طبخ می گردد . شما میتوانید مرتبه حرارت را به‌سرعت ارتقا یا این که کاهش دهید که یک دلیل فراوان کارآمد در صرفه‌جویی از انرژی است .
  • پباده سازی ظاهری زیاد شیک و جذابی دارا هستند . با تنوع فوق‌العاده‌ی گازهای صفحه‌ای دست شما در تعیین نوع و طرح فراوان گشوده است .

 

 

اجاق گاز برقی

 

موارد دارای اهمیت در تعیین اجاق گاز صفحه‌ای

 

۱ – شکل اجاق گازها

 

شکل اجاق گازها اولین گزینه‌ای است که می بایست مورد اعتنا قرار گیرد . اجاق‌گاز گازهای صفحه‌ای در شکل‌های متنوعی ساخت می شوند . از مدل‌های کلاسیک مستطیلی گرفته تا دایره‌ای و چندین ضلعی , می توانند برای اشکال سلیقه‌ها و طرح‌های آشپزخانه , مورد استعمال قرار گیرند . پس دراین باره ذوق و سلیقه خودتان را ملاک قرار دهید .

 

 

۲ – انواع مدل های اجاق گاز

اجاق گاز توکار

اجاق گاز های توکار قابل جا به جایی نیستند و روی بخشی از آشپزخانه مانند میزهای اختصاصی یا این که کابینت ها نصب میشوند . بیشتر اجاق‌گاز های توکار , گازی می باشند البته تعدادی مارک داخلی و خارجی اجاق گاز های برقی با صفحات لمسی شیک و خوشگل ایجاد کرده اند .

اجاق‌ گازهای توکار جمع و جورهستند و جای کمتری را اشغال می نمایند و مضاعف شیک و زیباهستند . عملکرد و قدرت این دسته اجاق گاز گازها با گازهای بزرگ مبله فرق نمی کند .

اجاق گاز های توکار ۴ و ۵ شعله پرفروش ترین گونه این دسته می‌باشند . اجاق گازهای ایجاد شده در ایران با کیفیت و با تنوع زیاد می‌باشند و به خاطر خدمات بعداز فروش و سرویس کاری قطعات به وسیله شرکت ها سازنده داخلی به راحتی با برندهای خارجی رقابت می نمایند همینطور اجاق گازهای ساخت شده در ایران سازش بیشتر با سیستم گاز شهری دارا هستند .

 

 

اجاق گاز رومیزی

 

اجاق‌گاز گازهای رومیزی عملکرد و تجهیزات ذیل ترنسبت به بقیه اجاق گازها دارا‌هستند و ارزان تر از توکارها میباشند و آسان نیزجا به جا میگردند ولی از تعداد شعله های اندک برخوردارند ولی  تجهیزات و زیبایی توکارهانسبت به آن‌ها بیشتر است . به همین خاطربرای مکان های اداری که پخت وپز مقداری دارندمناسب میباشند ولی برای منزل خوبتر است از گازهای توکار به کار گیری نمایید .

اجاق‌گاز های برقی

 

این اجاق گاز ها دارنده ظاهری شیک می باشند و با برق فعالیت می نمایند و به جای پیچ های معمول شعله های اجاق گاز , صفحه ها لمسی و دیجیتال دارا هستند . این دسته از اجاق‌گاز گازها دارنده ایمنی بیشتری از حیث نشت گاز نسبت به گازهای دیگر میباشند و زمان پخت و پز را به جهت توان بالا , کم می نمایند البته مصرف برق با به کارگیری از این گونه اجاق گازها بالا می‌رود و درقطعی برق عملکرد ندارند .

 

اجاق گاز رومیزی لمسی

 

 

۳ – جنس اجاق گاز رومیزی :

 

از سایر نکات مهمی که هنگام خرید یک اجاق صفحه ای بایستی به آن دقت داشته باشید , متاع کالا مورد نظرتان است . غالبا یا این که از فرآورده شیشه و یا از محصول استیل برای ساخت این دسته از اجاق‌گاز گازها استعمال می نمایند . گونه استیل این مدل از اجاق‌گاز ها از کیفیت و تداوم بیشتری نسبت به مدل شیشه ای آنها برخوردار میباشند البته خوب بی تردید به نظر فاکتورهای زیبایی هم به گرد پای اجاق گاز های شیشه ای نمی‌رسند . ناگفته نماند که امروزه از متریال های صنعتی دیگری مثل گرانیتی , در پباده سازی و تولید اجاق های گازی رومیزی و یا این که توکار هم استعمال می نمایند .

 

 

۴ – تعداد شعله اجاق گاز 

یکی‌از نکات مهم درباره با اجاق گازهای صفحه ای تعداد شعله است . غالبا این جور اجاق گازها از تک شعله تا شش شعله را موجود دارا هستند . درین بین مرسوم ترین مدل آن ها اشکال دو شعله , چهار شعله و نیز پنج شعله می باشند . به طور معمول تعداد شعله ها بر طبق حجم پخت و پز شما و اندازه به کار گیری تان مشخص و معلوم می‌شوند . به عنوان مثال میتوانیم بگوییم اجاق گاز گازهای پنج شعلع ای برای خانواده های کوچک تا بزرگ مطلوب است .

 

۵ . برند های اجاق گاز صفحه ای و رومیزی

در انتها با برندهای مطرح در موضوع ایجاد گاز رومیزی آشنا می‌شویم . واقعیت این است که شما نیازی به صرف هزینه‌های بالا برای خرید از برندهای خارجی ندارید . چرا‌که که‌این روز ها گازهای صفحه‌ای با شایسته ترین کیفیت در درون کشور‌ایران ساخت می گردند که در آنها از تجهیزات گازسوز وارد شده استفاده شده شده‌است . در واقع با هزینه‌ای فراوان کمتر می توانید نمونه شبیه مدل‌های خارجی را از برندهای کیفیت بالا ایرانی تهیه و تنظیم نمائید . در ادامه به معرفی یک مارک معروف خارجی و برندهای فعال اهل ایران خواهیم پرداخت.

 

بهترین برند گاز رومیزی خارجی کدام بوش آلمان ( Bosch ) است . استدلال  را می‌توان در کیفیت و ویژگی‌های منحصر تولیدات درین مارک والا دانست . مثلا , اجاق گازهای رومیزی بوش با تکنولوژی FlexInduction به شما این قابلیت را میدهند تا دو حوزه‌ پخت را طبق اندازه ماهی تابه بزرگتان ادغام فرمائید , یا این که میتوانید مرتبه حرارت دلخواه را به راحتی با لمس یک کلید در در دست گرفتن پنل PreciseSelect گزینش فرمائید . پباده سازی ظاهری شکیل و دیدنی گازها هم خویش به تنهایی نشان دهنده عظمت این مارک اروپایی است . همینطور از سایر برندهای دارای شهرت خارجی در مسئله ساخت گاز صفحه‌ای می شود به اسیگما , آریستون , تکا , فارماکو و … هم اشاره نمود
از شایسته ترین برند گاز رومیزی اهل ایران می شود به اجاق گاز صفحه ای اخوان , اجاق گاز صفحه ای استیل البرز , بیمکث و درخشان اشاره کرد .

 

قیمت و خرید اجاق گاز صفحه ای

تا اینجا با یکسری نکته در رابطه گزینش و خرید اجاق صفحه ای آشنا شدیم . در‌پی لیستی از ۲۵ اجاق‌گاز صفحه ای ارزان , کیفیت عالی و دوست داستنی در بازار جمهوری اسلامی ایران را برای شما فراهم کرده ایم . تمامی این اجاق گاز گازها از کیفیت عالی و بها قابل قبولی برخوردار می باشند .

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر بخوانید