0

۲۶ مدل جدید از انواع چراغ سقفی [شیک و ارزان] برای منزل و شرکت

بازدید 14030

ابزار های مختلفی برای روشنایی داخل ساختمان وجود دارد که یکی از مهم ترین آن ها چراغ سقفی آویزان می باشد . این دسته از محصولات مزایای خاصی دارند که آن ها را نسبت به سایر لامپ ها متمایز می کند . طراحی زیبا تر ، رنگ بندی ها متفاوت و همسانی بیشتر با طراحی دکوراسیون از مهم ترین مزیت های این دسته از محصولات است که آن را برای استفاده عموم مناسب می کند . مجموع این موارد سبب شده است تا چراغ سقفی آویزان نسبت به سایر محصولات روشنایی بیشتر برای تزئین اتاق ها و نور دهی به مکان ها مورد استفاده قرار بگیرد .

 

این محصولات دارای تنوع زیادی هستند که که هر کدام مزایا و معایبی دارند و این امر انتخاب را برای خریداران دشوار تر می کند . در ادامه این مطلب ما مهم ترین شاخصه های چراغ آویز سقفی را به شما عزیزان معرفی می کنیم که کمک می کند تا انتخابی بهتر در بین انبوهی از محصولات داشته باشید لذا اگر قصد خرید چراغ آویز سقفی را دارید بهتر است تا انتهای این متن با ما همراه شوید .

مشخصات مهم در خرید چراغ سقفی آویزان

فاکتور های مهمی در خرید چراغ سقفی آویز حائز اهمیت هستند که کمک می کند تا انتخابی دقیق تر و مناسب تر داشته باشید . در ادامه این مطلب تمام این فاکتور ها را مورد نقد و بررسی قرار می دهیم . این فاکتور ها بصورت موردی شامل شاخصه های زیر است .

  • ابعاد
  • تعداد چراغ
  • نوع نوردهی
  • و…

 

ابعاد : ابعاد را می توان یکی از مهم ترین و البته حیاتی ترین فاکتور ها در بررسی چراغ سقفی آویز دانست که تاثیر زیادی بر روی انتخاب ها دارد . چراغ های سقفی دارای ابعاد متفاوتی هستند که عموماض اندازه ی کوچک آن ها برای منازل استفاده می شود . این چراغ ها نه تنها جلوه روشنایی بلکه برای زیبایی بیشتر محیط و دکوراسیون هم مورد استفاده قرار می گیرند و از این جهت بسیار حائز اهمیت هستند .

 

 

 

 

 

تعداد چراغ : از دیگر فاکتور های مهم در خرید چراغ سقفی آویز می توان به تعداد چراغ آن اشاره نمود . اگرچه بیشتر این محصولات دارای یک چراغ اند اما نمونه های مختلفی هم وجود دارد که دو یا چند چراغ دارند و همگی به یک رشته مرکزی آویزان هستند . این دسته از چراغ ها بیشتر برای مکان هایی نظیر میز نهارخوری بزرگ ، میز های بیلیارد و… مناسب است . البته باید خاطر نشان کرد که این چراغ ها برای راهرو های اتاق های بزرگ نیز مورد استفاده قرار می گیرند .

 

[irp]

 

 

 

نوع نوردهی : چراغ های آویز سقفی با توجه به نوع طراحی که دارند از شیوه های متفاوتی برای تابش نور در محیط استفاده می نمایند . انواع مختلفی مانند نور بالا و نور پایین یا مستقیم وجود دارد که هر کدام مزایا و معایب خود را دارند . چراغ های نور پایین مستقیما نور را به سمت پایین هدایت می کنند و به همین سبب برای تمرکز نور بر روی ناحیه ای مشخص و یا انجام کار نظیر بازی و یا غذا خوردن مناسب است .

 

 

 

 

 

 

 

نوع دیگر این لامپ ها نور بالا می باشد که نور را به سمت سقف می تاباند که می توانند آن را بهتر در محیط پخش نمایند . این کار سبب می شود تا فضا زیبا تر و رمانتیک تر شود از طرفی بخش بیشتری از محیط هم در معرض نور قرار می گیرد . در کنار این دو مورد انواع استوانه ای هم وجود دارد که در واقع ترکیب این دو می باشد و می تواند نور را به چهار جهت اصلی بتاباند و بیشتر جنبه زیبایی دارد و برای رستوران ها مورد استفاده قرار می گیرد .

 

 

 

 

[irp]

 

 

 

 

 

 

 

 

[irp]

 

 

 

 

 

 

 

 

بهترین انواع چراغ سقفی آویز در بازار ایران

همانگونه که گفتیم تنوع بسیار زیادی در چراغ های سقفی آویز در بازار ایران وجود دارد که گاه انتخاب را برای شما عزیزان دشوار می کند . بررسی تک تک این محصولات گاه می تواند باعث سردرگمی شود  و قدرت انتخاب دقیق را از شما بگیرد . ما برای رفع این مشکل شما بهترین نمونه های چراغ آویز موجود در بازار ایران را گرد آوری نموده ایم  و آن ها را در زیر لیست کرده ایم . شما می توانید با لحاظ کردن فاکتور های فوق اقدام به خرید چراغ سقفی مورد نظر خود نمایید.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر بخوانید